Szklenár Ferenc, ügyvezető igazgató
Szklenár Ferenc Dorogon született. Szülővárosának zeneiskolájában kezdett fuvolázni és piccolózni. 1973-tól a budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában folytatta zenei tanulmányait, Szebenyi János osztályában. 1977-ben felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola budapesti tagozatára, ahol 1980-ban szerezte meg fuvola- ének- és szolfézstanári diplomáját Kovács Imre növendékeként. Négy évig a fővárosi Lajtha László Zeneiskola tanáraként működött, majd 1984-ben felvételt nyert a Duna Szimfonikus Zenekarba, mint zenekari fuvolaművész.
1994 óta a Duna Szimfonikus zenekar művészeti igazgatója.
Vezetésével a zenekar évente több mint száz hangversenyt ad a főváros nevezetes koncerttermeiben, vidéken, és külföldön egyaránt.
1996-ban az Eötvös Lóránt Tudományegyetem Bölcsészettudományi karán kulturális menedzser szakon szerzett oklevelet.
A zenekar vezetői feladatok ellátása mellet fuvolásként is aktívan közreműködik a Duna Szimfonikus Zenekar munkájában. Szólistaként és különböző kamarazenei együttesek tagjaként gyakran koncertezik Magyarországon és külföldön egyaránt. Bajtala Emese hárfaművésszel állandó duót alkotnak: a hárfára és fuvolára írt kompozíciókból mára önálló repertoárt alakítottak ki. Szklenár Ferenc állandó közreműködője az osztrák-magyar Pannonische Philharmonie szimfonikus zenekarnak is, amellyel többek között rendszeresen fellép a Leobeni Nyári Fesztiválon. Művészi pályáján különleges állomást jelentett az a vendégszereplés, amelyre az indiai filmgyártás központjában, Madrasban került sor.
1995-ben vezetésével jött létre a Duna Koncert sorozat, mely a magyar zene értékeit hivatott közvetíteni a hazánkba látogató külföldieknek. Jelentős szerepet vállal a Duna Szimfonikus Zenekar művészeti arculatának fejlesztésében. A legszebb magyar hagyományokat őrző szimfonikus bérletsorozatokon keresztül igazi értékek közvetítését tekinti élethivatásának. Mind a felnőtt, mind az ifjúsági hangversenyek szervezését, valamint a nemzeti ünnepekhez, társadalmi eseményekhez kötődő igényes zenei műsorszolgáltatást a zenekar kiemelt feladataként kezeli.
Fuvolaművészi és zenekarvezetői tevékenységének elismeréseként két alkalommal részesült belügyminiszteri (1997, 2002) egyszer pedig kultuszminiszteri (2002) elismerésben. Emellett 1997-ben elnyerte a Magyar Köztársaság Arany érdemkeresztjét, 2005-ben pedig a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkeresztjével tüntették ki.