Váltás Mobil nézetre

Váltás Teljes képernyős nézetre

HU / EN

Rólunk

A megújult Duna Szimfonikus Zenekar 2021 óta Kőbánya városrész hivatalos együttese, éves szinten több mint 60 koncertet ad, ezek közt számos fővárosi és vidéki koncertet. 2022–ben a zenekar elnyerte a minősített kamaraszimfonikus zenekar címet. Az együttes koncertműsorai igen széles zenei skálát ölelnek fel. A zenekar repertoárján találhatók: barokk, klasszikus, romantikus és kortárs koncertek, ezek mellett ifjúsági előadások, daljátékok, számos filmzene és „crossover” koncertműsorok, melyeken pop, rock, musical, népzene, dzsessz és világzene is megtalálhatók. Zenekarunk új utakat keresve, többek közt felfedezve Budapest rejtett szép koncerttermeit, a Festetics, Uránia majd Budai bérletsorozattal nyerte el a közönség széles körű érdeklődését, e mellett a „Cinema & Symphony” élőzenei filmvetítéseken, országos turnén vesz részt, melyen többek közt a Kincsem című filmet adja elő nagy sikerrel. 2024-ben zenekarunk a filmzene és „Cinema and Symphony” koncertekkel elérte az évi 31.000 fős nézőszámot.

A zenekar hangversenyein rendszeresen fellépnek neves magyar és külföldi művészek. Az elmúlt években olyan híres karmesterek és szólisták szerepeltek hangversenyeiken, mint: Medveczky Ádám, Kovács János, Baráti Kristóf, Kocsis Zoltán, Ligeti András, Várjon Dénes, Gál Tamás, Vashegyi György, Kovács László, Hamar Zsolt, Balog József, Szarka Tamás, Balázs János, Hikaru Matsukava (Japán), Lisa Tahara (Kanada), Nakata Nobuaki (Japán), Nami Fujisaki (Japán), Gerardo Estrada (Venezuela), Kanai Toshifumi (Japán), Akamatsu Rintaro (Japán), Boros Misi és további neves művészek.

Az együttes nagyban kiveszi részét a jövő karmester-nemzedékének nevelésében is, zenekarunk a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem állandó nevelési projekt partnere, diploma koncertjein, felvételein, gyakorlatain és vizsgáin. Az elmúlt 20 évben a zenekar karmester mesterkurzusain több mint 300 fiatal karmesterrel dolgozott együtt. E mellett a fiatal, tehetséges hangszeres szólistáknak is folyamatosan lehetőséget biztosít a fellépésekre, többek közt a Virtuózok Tehetségkutató Verseny fiatal sztárjainak is.

A Duna Szimfonikus Zenekar 1961-ben alakult Budapesten. Az azóta eltelt időszakban számos rangos belföldi és külföldi hangversenyen lépett fel, 2021-ig a Belváros szívében található patinás Duna Palota rezidens együttese volt, ahol egy évadban négy bérleti sorozattal várta az érdeklődőket és éves szinten átlagosan 100 koncertet adott. Saját szervezésű felnőtt és ifjúsági hangversenyek mellett rendszeresen fellépett a főváros különböző zenei eseményein. Az elmúlt 60 év alatt állandó vendég volt a legrangosabb magyar előadótermekben, többek közt a MÜPA, a Zeneakadémia, a Pesti Vigadó, a Kongresszusi Központ, a Magyar Tudományos Akadémia, a BMC és számos további koncertterem színpadán. A zenekar a magyar zenei élet legkiválóbb karmestereivel dolgozott már együtt, és teret ad fiatal tehetségeknek is. Szólistaként meghívta a magyar, és nemzetközi zenei élet kiválóságait, együttműködött nagyszerű, Fischer Annie-ösztöndíjas ifjú szólistákkal. Számos kortárs mű bemutatása fűződik a zenekar nevéhez, lehetőséget adva a fiatal zeneszerzők bemutatkozására.

A zenekar az Emberi Erőforrások Minisztere döntése alapján a Duna Palota bezárásával, 2021 nyarán a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete 100%-os tulajdonában lévő új fenntartóhoz, a Magyar Élőzene Művészeti Nonprofit Kft-hez került. Ezzel egy időben a zenekar próbahelye is megváltozott, a Kőbányai Önkormányzattal kötött közszolgáltatási szerződéssel egyidejűleg új próbaházat kapott az együttes Kőbánya központjában, egy ipari műemlék épületben.

A zenekar művészei nemcsak a szimfonikus zenekarban dolgoznak együtt, hanem fellépnek különféle összeállítású kamaracsoportokban is. A Duna Szimfonikus Zenekar 1995-ben indította el a nagy sikerű „Duna Koncert” sorozatát, amely – a magyar zenei életben egyedülálló módon – elsősorban a hazánkba látogató és a magyar kultúra értékei iránt érdeklődő külföldieknek kínál szimfonikus válogatást a magyar, és a magyar vonatkozású zeneirodalom legkiválóbb alkotásaiból.

A zenekar nemzetközi kapcsolatai több mint négy évtizedre nyúlnak vissza. Külföldi vendégszereplésein az önálló hangversenyeken túlmenően közreműködött nemzetközi versenyek kísérőzenekaraként, szcenikus előadásokon, balett-produkciókban, valamint operett-gálákon és oratórium-hangversenyeken. Több alkalommal fellépett Németországban, Franciaországban, Svájcban, Hollandiában és Olaszországban.

A Duna Szimfonikus Zenekar alapító tagja, a hivatásos együtteseket tömörítő Magyar Szimfonikus Zenekari Szövetségnek. A zenekar vezető karmestere Horváth Gábor, ügyvezető igazgató Szklenár Ferenc, tiszteletbeli karmester Kovács János.

Zenekari kép

Ügyvezető igazgató: Szklenár Ferenc

Tiszteletbeli vezető karmester: Kovács János

Karmester: Horváth Gábor

Programmenedzser: Blaskovics László

 

A Duna Szimfonikus Zenekar bemutatkozó levele:

Letöltés

A zenekar korábbi történetéről készült kiadvány megtekinthető:

kiadvány kép

KONCERTNAPTÁR

2025 április
H
K
Sz
Cs
P
Sz
V
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
14
15
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
1
2
3
4

KÖVETKEZŐ KONCERTEK

Filmzene koncert // Cinema and Symphony // 04.30. Békéscsaba

FILMZENE KONCERT
2025. április 30. (szerda) 19:00
Csabagyöngye Kulturális Központ
(5600 Békéscsaba, Széchenyi u. 4.)

Eszenyi Zsombor és Záray Viktor karmester vizsgakoncertje

2025. május 2. (péntek) 19:30
Zeneakadémia – Nagyterem
(1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.)

Budai Szimfonikus Estek III.

BUDAI SZIMFONIKUS ESTEK / 3.
2025. május 17. (szombat) 19:00
Marczibányi Téri Művelődési Központ
(1022 Budapest, Marczibányi tér 5/a)

Farkasházi Dávid Karvezetés DLA Zárókoncertje

2025. május 27. (kedd) 19:00
Zeneakadémia – Nagyterem
(1061 Budapest, Liszt Ferenc tér 8.)

HÍRLEVÉL

FELIRATKOZÁS